macaristan da üniversite dil eğitimi

Macaristan üniversiteleri Avrupa’nın en güçlü üniversiteleri arasındadır. Macaristan’da üniversite eğitimi almak ülkemizdeki öğrenciler için en iyi yurtdışı eğitim çözümlerinden biridir. Macaristan’da eğitim maliyetleri oldukça ekonomik olmakta beraber eğitim dili İngilizcedir.

Öğrencilerin Macaristan’da üniversite eğitimi alabilmesi  için Türkiye’de üniversite LYS sınavını kazanmaları gerekmemektedir.  Lise diplomanız ve not dökümünüz ile Macaristan’da üniversite kaydınızı yapabilir, üniversite eğitiminize başlayabilirsiniz.

Macaristan üniversiteleri YÖK tarafından da onaylanıyor.

Macaristan bir Avrupa Birliği ülkesi olduğu için, Macaristan üniversitelerinden alacağınız diplomalar YÖK tarafından onaylanıyor. Eğitiminizi tamamladıktan  sonra alacağınız diplomanızla mesleğinizi hem Türkiye’de hem de yurtdışında rahatlıkla icra edebilirsiniz.

Macaristan’da üniversite eğitimi almanın maliyeti, Türkiye’de ya da KKTC’de bir özel üniversiteye gitmekten çok daha ekonomiktir. Yaşam giderleriniz ise Türkiye ile aynıdır. Eğitim ve diploma avantajları göz önünde bulundurulduğunda ise tabii ki orada  üniversite okumak çok mantıklıdır.

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilir, İskenderun ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.