ingiltere de üniversite dil eğitimi

İngiltere ve Türkiye’de uygulanmakta olan lise eğitim sistemi birbirinden farklıdır dolayısıyla Türkiye’de liseyi bitirmiş olan bir öğrenci İngiltere’de üniversite kabul koşulları farklıdır. Türkiye’de liseden mezun olan öğrenciler doğrudan İngiltere’de üniversite eğitimi almaya başlayamazlar. Türkiye’de lise mezunu olup, İngiltere’de üniversite okumak isteyen bir öğrenci, hem iyi derecede İngilizce bilmek zorundadır hem de buna ek olarak A level düzeyine gelebilmesi için 1 yıl süre ile FOUNDATION (hazırlık) eğitimi almalıdır. Çoğu üniversite ve özel eğitim kurumları tarafından verilmekte olan FOUNDATION eğitiminde öğrenciye 1 yıl boyunca;

  • Fen Bilgisi
  • Matematik
  • Sosyal Bilimler

dersleri verilmektedir. Öğrenciler Foundation eğitiminde okumak istedikleri bölüme göre hazırlanırlar ve bu süreci  başarıyla tamamlayan öğrenciler üniversitelere kabul edilirler.

Bir öğrencinin Foundation programına katılabilmesi için İngilizce seviyesinin yeterli olması gereklidir. Foundation eğitiminde İngilizce dersi yoktur.  Bu durumda olan öğrencilerin Foundation öncesinde dil eğitimi alması gerekir. Öğrencilerin Foundation programlarına katılabilmek için ihtiyaçları olan seviyeye gelmeleri o öğrencinin tamamen başlangıç seviyesine bağlıdır,  İngilizcesi iyiye yakın olan bir öğrencinin 2-3 ay İngilizce eğitim alması yeterli olabilirken, İngilizcesi yeterli olmayan  bir öğrencinin 9-10 ay yoğun bir dil eğitimi alması gerekir.

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilir, İskenderun ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.