avusturya da üniversite dil eğitimi

Avusturya’nın Köklü Üniversitelerinde Kaliteli Dil Eğitimi Alabilirsiniz

Avusturya’da birçok bölümde lisans ve yüksek lisans programları birleşmiş durumdadır. Sınavsız doktora programına katılma imkânınız vardır. Avusturya’da son yıllarda uygulamaya giren yeni eğitim sistemiyle lisans / yüksek lisans ve doktora programlarındaki ayrım kısmen uygulanmaya başlanmıştır, bu özellikle yurtdışında bu sistemde eğitimlerini sürdüren/bitiren öğrenciler için kuşkusuz büyük bir avantaj olmaktadır.

Avusturya’da Üniversite Eğitimi için kullanılan öğrenim dili Almancadır. Almanca bilmeyen öğrenciler kazandıkları okulun yönlendireceği bir Almanca kursuna giderek öğrenimlerine devam edebilirler. Avusturya´daki üniversitelerde sınıf sistemi değil ders geçme ve yarıyıl sistemleri uygulanmaktadır.

Öğrenciler dönem başında gerekli dersleri seçerek eğitimlerine devam ederler. Avusturya’da akademik “I. Eğitim Dönemi” Ekim – Ocak , “II. Eğitim Dönemi” Mart – Haziran ayları arasındadır. Sitemiz aracılığıyla alacağınız danışmanlık hizmetli ile, Avusturya’daki üniversitelere, dil okullarına, sanat akademilerine ve yüksek lisans (master) programlarına kolayca yerleşebilirsiniz.

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilir, İskenderun ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.