almaya da üniversite dil eğitimi

Lisans Eğitiminizi Almanya’da Yapın Gelecek Kaygınızdan Kurtulun

Yurtdışında eğitim deyince akla hep İngiltere ya da ABD gelir. Ancak uluslararası kalitede eğitim olanaklarıyla Almanya, söz konusu iki ülke ile kıyaslandığında pek çok avantaj sunmaktadır. Gerek devlet üniversiteleri, gerekse özel üniversiteler Almanca’nın yanı sıra İngilizce eğitim de sunabilmekte ve pek çok benzersiz programla ülkeye kaliteli yabancı öğrencileri çekmektedir.

Almanya’da verilen İngilizce eğitim programları, dünyanın her yerinde geçerli diplomalar sağlarken, ikinci bir dil öğrenme imkanı da tanımaktadır. Türkiye’den uçakla 2 saatlik uzaklıkta bulunan ve geçmişten bu yana her zaman önemli ilişkiler içinde bulunduğumuz bu ülkede eğitim diğer ülkelere göre daha cazip maddi olanaklarla sunulmaktadır.

Özellikle Almanya‘daki devlet üniversiteleri, öğrenim ücreti almamalarına karşın çok kaliteli öğretim programlarıyla dikkat çekmektedirler. Almanya’da üniversite eğitimi almanın önemli avantajlarından biri de Avrupa’nın tüm kentlerine kolay ulaşım imkanlarıdır. Örneğin hızlı trenlerle hafta sonu Paris’e gidebilir, pazar akşamı dönebilirsiniz. Sonraki hafta İsviçre ziyareti yapmanız işten bile değildir. Aileler çocuklarıyla hasret gidermek istediklerinde uçakla neredeyse 1 gün süren yolculuklar yapıp, kıta değiştirmek zorunda kalmaz ve birkaç saat içinde onlarla buluşabilirler.

Yukarıda da belirtildiği gibi ABD ve İngiltere ile kıyaslandığında çok ciddi avantajlar getiren öğretim bedelleri için lütfen bizimle iletişime geçin. Almanya’daki bazı üniversiteler, lisans ve lisansüstü düzeydeki bazı programları İngilizce dilinde yürütmektedir.

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilir, İskenderun ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.