FİLİZ BOĞA (İnşaat Mühendisi):

Çocuğunuzu yurt dışına dil eğitimine göndermeyi düşünüyorsanız, veli olarak iki konu çok önemli oluyor. Çocuğunuza refakat edecek kişinin güvenilir olması ve okul seçimi ile kalış şartlarının düzgün olması. Bu nedenlerden ötürü,oğlumuz Arda’nın,İngilizce için ilk yurtdışına gidiş deneyimini,Çiğdem Hanımla beraber yaşamasını çok istedik.Oğlumuz ilk kez bizsiz, yurtdışına gidecek ve bizden 3 hafta ayrılacaktı.Çiğdem Hanım’ın çocuğumuza anne-baba sevecenliğiyle, koruyuculuğuyla, takipçiliğiyle ve güvenirliğiyle yaklaşımları,bizi de sürekli maillerle bilgilendirmesiyle yanılmadığımızı gösterdi. Ayrıca Çiğdem Hanım’ın yurtdışındaki okul seçimindeki detaycılığı, kalış şartlarındaki ve aile seçimindeki titizliği, karşılaşabilinecek her türlü sorunları çözme biçimiyle tercih sebebimiz olmuştur. Oğlumuz 3 kez Çiğdem Hanım’ı seçti ve her defasında mutlu döndü.Sırasıyla ;İngiltere Ardingly (kampüs), İngiltere Cheltanham (aile yanı) ve İngiltere Oxford (aile yanı) kaldı. Oğlumun Cheltanham deneyiminde veli olarak bende katıldım. Biliyor olmak güzeldi ama tanık olmak çok sevindirici idi. Kısacası ;Çiğdem Hanım işini ,öğretmenlik deneyimiyle, amatör ruh ve profesyonellikle birleştirmiştir. Teşekkür ederim.

ASLIHAN KAHRAMAN (Ev Hanımı):

Biz kızımızı bakkala bile göndermeden Çiğdem Hoca ile İngiltere’ye gönderdik.İngiltere’yi bilmememize rağmen,Çiğdem Hoca’nın anlatımıyla okul ve İngiltere hakkında tüm bilgilere sahip olmuştuk.Nitekim çocuklar döndüğünde hiçbir suprizle karşılaşmadık,çocuklar da Çiğdem Hoca’dan çok memnunlardı.Onlarla yeri geldiğinde arkadaş,yeri geldiğinde anne şevkatiyle ilgilenmiş.Çocuklarımızı dil eğitimine göndermek istese,yine hiç düşünmeden Çiğdem Hoca’yı seçeriz.

NAZAN ÇALIŞKAN (Ev Hanımı):

İskenderun’da ufak çaplı yaptığım bir araştırma sonucu Çiğdem Hoca’nın yurtdışına öğrenci götürdüğünü duydum ve her iki kızımı da ona teslim ederek İngiltere’ye gönderdim. Programlardan çok memnun kaldığımız için dört sene üst üste gönderdik ve her defasında çok memnun kaldık,çocuklarımıza çok sahip çıktı. Bu programlar sayesinde şimdi kızları iyi seviyede İngilizce konuşabiliyor.Çiğdem Hoca işinin duayeni,herkese tavsiye ederim,seni seviyoruz Çiğdem hocam:)

VELDA AKEL (Ev Hanımı):

Kızlarım yurtdışına dil eğitimine gideceklerdi ama kiminle…?Öncelikle güvenebileceğim,çocuklarımı emanet ettiğimde en az benim kadar himayeci bir ruha sahip biri olmalıydı bu kişi- teşekkürler Çiğdem Hocam iyi ki varmışsın,seninle yola çıkmak güvenin ve konforun adı olsa gerek. Bir sonraki seyahati dört gözle bekliyoruz:)

BERNA AKKÖPRÜ (Diş Hekimi):

Biz oğlumuz Kadir Utku’yu ilk olarak 2009 Temmuzunda Çiğdem Hanım’ın oluşturduğu öğrenci grubu ile beraber, İngiltere’de Ardingly Koleji yaz kampına,daha sonra 2011 Temmuz ayında yine Çiğdem Hanımın öğrenci grubuyla İngiltere Cheltenham Koleji yaz kampına gönderdik. Çiğdem Hanımı tercihimizin ne kadar doğru olduğunu ilk gidişinde gördük.Öncelikle kendisi götürdüğü tüm çocuklara sahip çıktı,sorumluluklarını üstlendi. Çocuğumuzu emanet edeceğimiz kişiye güven duymak çok önemli.Bizde kendisine olan güvenimizin yerinde olduğunu yaşayarak gördük. Gidiş-dönüş sürecindeki planlı çalışmaları,önerileri,bizlerle sıkı işbirliği içerisinde oluşu,bu konudaki hakimiyeti bizleri rahatlattı.İngiltere’de iken çocuğumuzu gözlemlemesi ve zaman zaman maillerle bizleri haberdar etmesi çok hoştu. Oradayken çocuğumuzun Çiğdem Hanımla hem kendini güvende hissettiğini,hem de yalnızmışçasına özgür davranabildiğini fark ettik. Önümüzdeki yıllarda diğer çocuğumuz için de böyle bir program düşünürsek,tercihimiz Çiğdem Hanım olacaktır.

İFFET ARSLAN (Ev Hanımı):

Mersin’de yaşadığım için,yaz okulu konusunda birçok opsiyonum olduğu halde,Çiğdem Hoca’yı seçme nedenim bana güven duygusunu tüm samimiyeti ve inceliğiyle verebilmiş olmasıdır.Bir çocuğun yurtdışı deneyimini sadece dilini geliştirmek için değil ,yeni kültürleri ve yeni insanları,en doğru rehber ve liderle tanıması için edinmesi gerektiğine inanıyorum.
Çiğdem Hoca ve ekibinin bu anlamda kızıma en doğru rehberliği ettiğini düşünüyorum ve Çiğdem Hanım’ın öğrencilere bir öğretmenden çok bir arkadaş gibi davrandığını bizzat görmüş olduğum için de kendisini seçtiğim için çok şanslı hissediyorum kendimi.

EFSUN SEKÜÇOĞLU (Dodi Clup Yönetici):

Annelik bir başka duygudur ya!işte çocuğunuz büyüyor ve sizden yavaş yavaş uzaklaşmak istiyor ama daha küçük size göre-tek başına ve de yurtdışına …..oh,hayır!Hiç düşünmeden sizinle tanışmanın ve oğlumu sizinle göndermenin hafifliğini yaşıyorum iç dünyamda.

Prensip,iş disiplininiz,iyi organizasyon,iyi bir okul seçimi ve güven Oğulcan’ı ikinci defa da sizinle göndermeme sebep oldu ve işiniz bitmedi daha bizimle Çiğdem Hanım,kızımızı da sizinle göndermemiz dileğiyle diyorum…

ZÜLFİYE ÇINAR (Ev Hanımı):

Öncelikle üç çocuğuma da İngilizceyi akıcı bir şekilde öğrettiği için Çiğdem Hoca’ya teşekkürü bir borç bilirim.Bu sürede kendisini de tanıma fırsatım oldu ,gayet iyi ve çalışmaları konusundaki titizliğini,çocuklarıma karşı ilgisinin ve alakasının samimi olduğunu bildiğim için çocuklarımı ona gözü kapalı bir şekilde emanet edebiliyorum.

İki kızım ve bir oğlum onun rehberliğinde dil eğitimi aldı,seçkin yerlerde aldıkları bu eğitimler sayesinde artık çocuklarımın vizyonları çok daha geniş ve hedefleri daha yüksek.

Bana ve eşime,içimiz rahat olacak şekilde bütün bunların olmasını sağladığı için çok teşekkür ediyorum Çiğdem Hocama;iyi ki varsınız….

 

Yorumlarınızı lütfen bizimle paylaşın

Siz değerli öğrenciler, veliler ve katılımcıların düşünceleri benim için çok önemli